Hotel ’t Paviljoen Rhenen werkt aan comfort en energiebesparing met Hero Balancer

We spraken met Jasper Stekelenburg, eigenaar van Hotel 't Paviljoen Rhenen over de inzet van het gebouwbeheersysteem van Hero Balancer. Vanuit de wens om een ouder pand slimmer en duurzamer te beheren, ging Hotel 't Paviljoen op zoek naar een oplossing die laagdrempelig én praktisch toepasbaar was. Inmiddels helpt Hero Balancer bij het slimmer aansturen van de klimaatinstallaties, met name binnen de vergaderzalen, waar flinke efficiëntieslagen zijn gemaakt. “Het concept paste goed binnen mijn visie: slimme software, een relatief voordelige investering en een goed resultaat.”

Hoe zijn jullie in contact gekomen met Hero Balancer?

“Bij de Independent Hotel Show. Ik weet niet meer precies met wie ik daar sprak, maar tijdens het hele salesproces heb ik vooral contact gehad met Sander.” vertelt Jasper.

“De aanleiding was dat ik als ondernemer altijd wel opensta voor manieren om een ouder pand duurzamer te maken en tegelijkertijd kosten te besparen. Veel oplossingen die ik eerder tegenkwam waren ingewikkeld of erg duur. Wat mij aansprak aan Hero Balancer was juist dat het een slimme softwareoplossing is met een relatief voordelig instapniveau.”

Waarom sprak het concept van Hero Balancer jullie aan?

“Als ondernemer ben je natuurlijk vooral bezig met de dagelijkse operatie. Je wilt geen ingewikkeld traject waar je enorm veel tijd aan kwijt bent. Het moest vooral laagdrempelig zijn en makkelijk werken. Dat gevoel had ik hier wel bij.”

Daarnaast speelde mee dat grotere verduurzamingsoplossingen vaak forse investeringen vereisten. “Bij andere partijen hoorde ik vaak ingewikkelde verhalen of hoge bedragen. Daardoor stel je investeringen sneller uit.”

Klantverhaal Rhenen

Hoe verliep het contact met de accountmanager?

“Sander was altijd goed bereikbaar en heel toegankelijk. Hij is meerdere keren langs geweest voor de schouw, om alles goed door te spreken en vragen te beantwoorden.”

Hoe werden de installaties vóór Hero Balancer aangestuurd?

“Dat was eigenlijk allemaal vrij beperkt geregeld. Er was wel een buitentemperatuursensor, maar het was vooral handmatig werken. In de winter ging simpelweg de vloerverwarming aan.”

Met name de vergaderzalen vormden een uitdaging. “Dat zijn ruimtes die óf bezet zijn, óf niet. Nu is de temperatuurregeling gekoppeld aan de planning van die ruimtes. Dat maakt echt een groot verschil. Doordat de verwarming nu gekoppeld is aan de bezetting en planning van de ruimtes, worden vergaderzalen niet langer onnodig verwarmd.”

Waar zit voor jullie de grootste besparing?

“De grootste besparing zit echt in de vergaderzalen. Die ruimtes worden nu alleen verwarmd wanneer ze daadwerkelijk gebruikt worden. Maar voor ons zit de winst niet alleen in energiebesparing, maar ook in meer inzicht en controle over het gebouw.”

Binnen horeca blijft comfort namelijk altijd leidend. “Het restaurant is dagelijks open en gasten verwachten gewoon dat het comfortabel is. Daar kun je niet zomaar de verwarming uitzetten. Juist binnen hospitality blijft gastcomfort altijd leidend. Het mooie is dat we nu slimmer kunnen sturen zonder dat gasten daar iets van merken.”

Ook hotelkamers blijven volgens hem lastig volledig te optimaliseren. “Iedere gast ervaart temperatuur anders. Sommige gasten willen het ’s nachts juist heel warm hebben. Dat maakt centrale aansturing best complex.”

Hoe ervaren jullie de app en het gebruik van het systeem?

“De app werkt prima. Zelf gebruik ik vooral mijn telefoon daarvoor.”

Het team gebruikt daarnaast regelmatig de desktopomgeving. “Dat voelt voor sommige medewerkers toch wat toegankelijker.”

Hoe kijken jullie naar duurzaamheid binnen Paviljoen Rhenen?

“Duurzaamheid speelt hier zeker een rol. We hebben onlangs zonnepanelen geplaatst, werken actief aan afvalscheiding en hebben eigen laadpalen voor elektrische auto’s.”

Ook voedselverspilling is een belangrijk aandachtspunt geworden. “We zagen bijvoorbeeld dat er bij lunchbuffetten veel werd weggegooid. Daarom hebben we de grens voor buffetlunches verhoogd van vijftien naar vijfentwintig personen. Je wordt daar steeds bewuster van.”

Wat zou je zeggen tegen iemand die twijfelt over het nemen van een Hero Balancer GBS?

“Ik denk dat het verstandig is om er in ieder geval serieus naar te kijken. Zeker in oudere panden is er vaak nog veel winst te behalen. Wij zien dat ook hier nog steeds.”

Vooral het slimmer omgaan met verwarming en het beter sturen op bezetting ziet hij als belangrijke voordelen. “Er zit absoluut potentie in om verder te optimaliseren.”

Ook inzicht in en controle over jouw vastgoedportfolio?

Beheer jouw vastgoed met de regeltechniek van Hero Balancer!

Hero Balancer koppelt op jouw nieuwe of bestaande klimaatinstallatie en helpt jou om inzicht te krijgen in jouw binnenklimaat en dit tevens op automatische piloot te verbeteren.

Neem contact op via 088-3033 700 of mail naar [email protected]

Deel dit artikel

Neem contact met ons op

Hoe kunnen we je bereiken?
Wanneer wil je teruggebeld worden?

Gratis demo via Microsoft Teams

Krijg jouw vragen beantwoord en kijk samen met een van onze Smart Building Advisors hoe Hero jou kan helpen met jouw vraagstuk.

Laat je gegevens achter, dan plannen we samen een demo van 15 minuten in.